Baldachýny a plisé

Baldachýny svou konstrukcí nabízí zastínění jak šikmých tak pultových prosklených střech zimních zahrad a to i při extrémně velkých plochách.

Baldachýny a plisé

Baldachýny svou konstrukcí nabízí zastínění jak šikmých tak pultových prosklených střech zimních zahrad a to i při extrémně velkých plochách.
[

Baldachýny

Baldachýny svou konstrukcí nabízí zastínění jak šikmých tak pultových prosklených střech zimních zahrad a to i při extrémně velkých plochách. Baldachýny připomínají svým vzhledem horizontálně umístěnou římskou roletu, ale skutečně jde o systém profesionálního vodiče pro stropní i šikmé zastínění. Ovládání baldachýny je zajištěno jednoduše provázkem, klikou nebo motorem. Baldachýny můžeme kombinovat i s dalšími typy stínění, jako například s římskými roletami.

J

Původ baldachýn

Baldachýny pochází z italského baldacchino (brokát) nebo také nebesa a jedná se o látkový závěs, později dřevěnou nebo kamennou stříšku nad trůnem, oltářem či spacím lůžkem. Dříve byl baldachýn nezbytným doplňkem šlechtického trůnu a zámeckých postelí. V období gotiky se baldachýn používal i v architektuře, a to jako kamenný baldachýn nad sochou. V renesanci a baroku byl dřevěný baldachýn používán jako doplněk kazatelny či oltáře. O svátku Božího těla se nosil přenosný látkový baldachýn na čtyřech tyčích jako nebesa.

K

Plisé

Stínícím materiálem horizontálních žaluzií plisé je skládaná technická textilie. Jedná se o velmi zajímavý žaluziový systém, který vám nabídne komfort s úpravou proti přilnutí prachu a dalších nečistot. Speciální úprava plisé vám zajistí při případném polití tekutinou nesavost do látky a tím pádem nezašpinění. Základním materiálem plisé je 100% polyester v různém barevném provedení s povrchovou úpravou DustBlock. Některé provedení plisé jsou na povrchu opatřena hliníkem, který se na látku nanáší speciální napařovací technologií, což vám zajistí maximální zvýšení odrazu slunečního záření. Plisé instalujeme většinou tam, kde nelze použít jiné druhy žaluzií nebo z dekorativních důvodů.

Partneři

Motorizace baldachýnů a plisé

Baldachýny i plisé lze stejně jako další typy stínicí techniky osadit automatizovaným pohonem. Jejich ovládání se pak namísto manuální práce stává záležitostí stisknutí jediného tlačítka na ovladači. Objevte novou úroveň pohodlí a zjistěte víc o tom, jak vám motorizace baldachýnů a plisé zpříjemní život.

 

Společnost Atossa, s.r.o.

byla založena v roce 2005. Od začátku našeho působení na českém trhu zajišťujeme pro naše klienty kompletní servis v oboru stínících a dekorativních prvků, garážových vrat a shrnovacích dveří. Konkrétně se zaměřujeme na žaluzie, sítě proti hmyzu, látkové rolety, římské rolety, venkovní rolety, markýzy, garážová vrata, shrnovací dveře, plisé a baldachýny, japonské stěny a okenní fólie.

Specializace: Mladoboleslavko a PRAHA

Pohodlný a bezpečný domov pod kontrolou

Přemysl LÍBAL, jednatel

774 775 555
info@atossa.cz

Specializace: Mladoboleslavko a PRAHA